Lærerne

Vil du i kontakt med en af lærerne fra gymnasiet?

Alle mailadresser er lærernes initialer + @mks.dk
Du finder lærernes initialer under hvert billede og navn.

Adrian Christen
Adrian Christen

(AC)
Idræt, historie

Alma Charalabidis

(ALM)
Spansk, eng.
Angela Nicoleia Carstensen
Angela N.

Carstensen (ANC)
Matematik
 Anine Kristine Frost
Anine Kirstine Frost (AF)

Samf., idræt

Ann-Kristin Nielsen
(AKN)
Old., latin
 Bjarke L. Nicolaisen
Bjarke Nicolaisen Lydholm (BNL)

Matematik, fysik
Camilla Allerup_3158045929
Camilla Nadja
Allerup (CA)
Dansk

Cammilla
Andersen (CAN)
Biologi, bioteknologi
Charæptte Havnsø Hansen
Charlotte Haunsø Hansen (CH)
Engelsk, fransk
Christian Bohr
Christian Bohr
(CB)
Religion, old. latin,
filosofi

Christina Riise
(CR)
Idræt, dansk
Esben Wendt Lorenzen
Esben Wendt
Lorenzen (EL)
Uddannelseschef,
Mat., filosofi
Esben Woge Stenderup
Esben Woge
Stenderup (EWS)
Biologi, idræt
 Hasse Bonde Rasmussen
Hasse Bonde
Rasmussen (HR)
Kemi, bioteknologi
Jakob Mølgaard
Jakob Mølgaard
(JM)
Eng., idræt
Billede på vej…
Jan Mouritzen
(JMO)
Mediefag, dansk
Jeanette Holst Jakobsen
Jeanette H.
Jakobsen (JHJ)
Billedkunst, historie

Jens Melvej
Christensen (JC)
Historie, eng.

Jesper Olesen
(JO)
Eng., mediefag
Tillidsrepræsentant
Jesper Sommer-Calrsen
Jesper S. Larsen 
(JSO)
Fysik, mat., astronom
John Bernsdorf Nielsen
John B. Nielsen
(JBN)
Biologi, kemi,
bioteknologi

Kasper Østerholdt Jensen (KJ)
Mediefag, dansk

Klaus Olsbjerg
Jensen (KOJ)
Mat., fysik, astronomi
Kristian Møller Hansen
Kristian Møller
(KM)
Tysk, engelsk
Lars Petersen Gede
Lars Petersen Gede
(LPG)
Musik, mat.
Lea Ramskov Prehn
Lea Prehn
(LPR)
Biologi
 
Lina Haahr
Petersen (LHP)
Dansk, religion
Line Marianne Pedersen
Line Marianne Pedersen (LMP)
Samfundsfag, psykologi
Lone Holm
Lone Holm
(LH)
Tysk, historie, samfundsfag
Mads Sørensen
Mads Hoy Sørensen
(MSo)
Fysik, mat.,
erhvervsøkonomi
Mathilde Norén
Mathilde Norén
(MNo)
Samfundsfag
Mikkel Leutholtz Mørkegaard
Mikkel Mørkegaard
(MLM)
Historie og samfundsfag

Mirian Due
Steffensen (MDS)
Dansk
Peter Balmek BrohlmPeter Balmer
Broholm 
(PBB)
Idræt, dansk, filosofi
Pia Tommerup
Pia Tommerup
(PT)
Englesk
 René Fanø Pedersen
René F. Pedersen
(RF)

Dansk, billedkunst

Sanne Lisborg
(SAL)
Barsel
Dansk, samfundsfag
Stine Riis
Stine Ulla Riis
(SR)
Religion og engelsk
 
Troels K. Eriksen,
(TE)
Mat., kemi
Troels Keun Nielsen
Troels Keun Nielsen
(TKN)
Historie, fransk

Wiebke K. Petrowitz 
(WP)
Samfundsfag, tysk