Ansatte på Marie Kruses Skole

Ledelse
Carsten Gade
Rektor
Lis Rosenlund Lau
Inspektør 0. - 4. klasse
Debbie Hamilton
Viceinspektør 5. - 7. klasse
Jens Kristian K. Meyn
Viceinspektør 8.-10. klasse
Lærere
Allan Kristensen
Historie, religion, samfundsfag, idræt
Anders Krarup
Hjemkundskab
Annelise Varming
Engelsk, fransk, musik
Ann-Sofie Bjerregård (barsel)
Dansk, historie, religion, musik
Bettina Konge
Matematik og biologi
Birgitte Kuhlmann Hansen
Dansk, historie, religion, samfundsfag
Camilla Kaaber Frost
Børnehaveklasse, religion, AKT
Camilla Nadja Allerup
Dansk, fransk, læsekrog
Carsten Rømer Elin
Matematik, tysk, idræt
Cathrine Lysdal Andersen
Matematik, fysik/kemi, idræt
Didde Stinne Norlander
Sløjd
Ditte Marie Fehrmann
Dansk, religion, dansk som andetsprog
Eric Præst Nielsen
Engelsk, musik
Hanne Villumsen
Dansk, læsevejleder
Heidi Overgaard Bang
Børnehaveklasseleder
Helene Skriver Loessl
Dansk, historie, religion, idræt, musik
Helle Hjort
Dansk, idræt
Helle Omel Hansen
Billedkunst, håndværk & design
Helle Skakon Hansen
Engelsk, dansk, støttelærer, AKT
Henrik Juul Thomassen
Matematik, idræt
Ian Kjelsgaard
Engelsk og samfundsfag
Inken O. Christensen
Dansk, tysk
Jannie Buch Erbs
Matematik, fysik/kemi og naturfag
Jan Martin Ibsen
Fysik/kemi, matematik, geografi
Jesper Bauer Larsen
Engelsk, historie, religion, samfundsfag
Karin Voetmann
Matematik, fysik/ kemi, fransk
Katja Rosendal
Matematik, billedkunst, håndværk og design
Katja Sofie Jørgensen
Børnehaveklasseleder
Katrine Johnsen
Engelsk, musik, idræt, religion
Kristian Hybel
Musik
Kristine Brandt Kofoed
Dansk, tysk
Kristine Nørgaard
Dansk, fransk, engelsk, idræt
Lasse Schjerning Steffensen
Musik
Lisbeth Pultz
Dansk, idræt, læsekrog
Lise Prehn
Støttelærer, regnekrog
Louise Zohnesen
Dansk, historie, religion, billedkunst
Mads Damsgaard
Tysk, idræt
Marianne Haarsted
Dansk, biologi, dansk som andetsprog
Marie Shultz-Møller
Idræt
Mette Grewal
Dansk, tysk
Mette Søndergaard Fisker
Historie, samfundsfag og engelsk
Michelle Ladager Hansen
Dansk, idræt, læsekrog
Michelle Sødergren
Biologi, geografi og naturfag
Morten Fisker Jørgensen
Dansk, engelsk, idræt
Morten Hoppe
Matematik, fysik, geografi
Nadia Viva Larsen
Dansk, historie, religion, specialundervisning, billedkunst
Rikke Stobbe (barsel)
Engelsk og idræt
Ronnie Kofoed
Matematik, idræt
Ryan Harken
Matematik, fysik, naturfag, historie, idræt
Siff Hansen
Musik, idræt
Signe Thilde Sachse
Dansk, engelsk, idræt
Søren Larsen
Engelsk
Stig Jonsson
Matematik, geografi og idræt
Tanja Guldager Christiansen
Dansk, idræt
Tanja Kjær
Dansk, engelsk og læsekrog
Tasja Kjær
Dansk, engelsk, billedkunst, læsekrog, dansk som andetsprog
Tina Nordvig
Børnehaveklasse og billedkunst
Tina Risbjerg Ægidius
Børnehaveklasseleder
Kometen - SFO
Alfred Riskær-Smidt
Pædagogisk medhjælper
Feristah Calik
Pædagog
Hanne Sørensen
Pædagog
Isabella Baranska
Pædagog
Kasper Vincent Thomsen
Pædagogisk medhjælper
Katrine Torstensen
Pædagog
Kenneth Bøje Hansen
Pædagog
Mads Toft-Olsen
Afdelingsleder
Merete Gade
Souschef
Rasmus Gødtz
Pædagog
Bibliotekar
Anne Kirstine Kristiansen
Bibliotekar
Administration
Anders Bruhn Kristensen (barsel)
Kommunikationskonsulent
Anne Marie Rønberg
Lønbogholder
Henriette Hjorth
Skolesekretær
Karina Eis Møller
Grundskole- og ledelsessekretær
Lars Holm Nielsen
Økonomi- og administrationschef
Lena Elm
Regnskabsmedarbejder
It- og AV-medarbejdere
Daniel Søby
IT-support
Jane Madsen
AV-medarbejder
Michael Hauberg
IT-administrator
Kantine
Ane Brandt
Kantineleder
Bettina Lyneborg
Kantinemedhjælper
Karina Børner
Kantinemedhjælper
Louise Clausen
Kantineassistent
Mevlida Isanovic
Kantinemedhjælper
Pedeller
Kim Viking Andersen
Pedel
Per Leth-Nissen
Pedel
Hazim Isanovic
Pedelmedhjælper
Rengøring
Avni Adili
Rengøringsassistent
Bekim Bakiji
Rengøringsleder
Kumrije Adili
Rengøringsassistent
Rusadije Bakiji
Rengøringsassistent
Zeljije Sulejmani
Rengøringsassistent
Vikarer
Andreas Skytte
Vikar
Ann-Cathrine Nesager
Vikar
Annemie Espensen
Vikar
Caroline E. Møller
Vikar
Kirstine Hamborg Jensen
Vikar
Malene Edstrand
Vikar
Marcus Juel
Vikar
Pelle Sort
Vikar
Sofie Hesthaven Pultz
Vikar
Tobias Emil Stjernegaard
Vikar
Victor Juul Hansen
Vikar