Ansatte på Kruses Gymnasium

Ledelse
Carsten Gade
Rektor
Anders Lytzen Lassen
Vicerektor, historie og samfundsfag
Esben Wendt Lorenzen
Uddannelseschef, matematik og filosofi
Lærere
Alma Charalabidis
Spansk og engelsk
Angela N. Carstensen
Matematik
Anine Frost
Samfundsfag og idræt
Ann-Kristin Nielsen
Oldtidskundskab, latin og læsevejleder
Armando Asunción Salmeán
Biologi og kemi
Bjarke Nicolaisen Lydholm
Matematik og fysik
Camilla Nadja Allerup
Dansk, fransk, læsekrog
Cammilla Andersen
Biologi, biotek og studievejledning
Charlotte Haunsø Hansen
Engelsk og fransk
Christina Riise
Idræt og dansk
Esben Woge Stenderup
Biologi og idræt
Hasse Bonde Rasmussen
Kemi og bioteknologi
Jakob Mølgaard
Engelsk, idræt og studievejledning
Jeanette H. Jakobsen
Historie, billedkunst og design & arkitektur
Jens Melvej Christensen
Historie og engelsk
Jesper Olesen
Engelsk, mediefag og tillidsrepræsentant
John B. Nielsen
Biologi, kemi og bioteknologi
Kasper Larsen
Matematik, filosofi og psykologi
Kasper Østerholdt Jensen
Mediefag og dansk
Klaus Olsbjerg Jensen
Matematik, fysik og astronomi
Kristian Møller
Tysk og engelsk
Lars Petersen Gede
Musik og matematik
Line Marianne Pedersen
Samfundsfag og psykologi
Lone Holm
Tysk, historie og samfundsfag
Mathilde Norén
Samfundsfag og idræt
Mette-Pernille Donsmark
Fysik og kemi
Mikkel Mørkegaard
Historie og samfundsfag
Mirian Due Steffensen (barsel)
Dansk
Nicolai Skovby
Fysik, matematik og astronomi
Peter Balmer Broholm
Idræt, dansk og filosofi
Pia Tommerup
Engelsk og dansk
René Fanø
Dansk og billedkunst
Sanne Lisborg
Dansk og samfundsfag
Stine Ulla Riis
Religion og engelsk
Troels K. Eriksen
Matematik og kemi
Troels Keun Nielsen
Historie og fransk
Wiebke K. Petrowitz
Samfundsfag og tysk
Bibliotekar
Mikkel Swartz
Biblioteksassistent
Administration
Anders Bruhn Kristensen
Kommunikationskonsulent
Annemette Baumann
Gymnasiesekretær
Anne Marie Rønberg
Lønbogholder
Henriette Hjorth
Skolesekretær
Lars Holm Nielsen
Økonomi- og administrationschef
Lena Elm
Regnskabsmedarbejder
Rikke Vanddam
Assistent
IT- og AV-medarbejdere
Daniel Søby
IT-support
Jane Madsen
AV-medarbejder
Michael Hauberg
IT-administrator
Kantine
Ane Brandt
Kantineleder
Bettina Lyneborg
Kantinemedhjælper
Karina Børner
Kantinemedhjælper
Mevlida Isanovic
Kantinemedhjælper
Pedeller
Kim Viking Andersen
Pedel
Per Leth-Nissen
Pedel
Rengøring
Avni Adili
Rengøringsassistent
Bekim Bakiji
Rengøringsleder
Lartim Bakiji
Rengøringsassistent
Ljuljzime Bakiji
Rengøringsassistent
Rusadije Bakiji
Rengøringsassistent (barsel)
Zeljije Sulejmani
Rengøringsassistent