Medarbejdere

Her finder du en oversigt over alle skolens medarbejdere. I hverdagen møder børnene vores engagerede og kompetente lærere og pædagoger, som følger børnenes trivsel og faglige udvikling tæt. Udenom undervisningen er der en masse medarbejdere, som er med til at skabe de bedste rammer for børnene. Rengøringsteamet, kantineteamet, pedeller, IT-support, bibliotekar, administration og vikarer er alle en uundværlig del af Marie Kruses Skole.

Ledelse

Carsten Portræt
Carsten Gade
Rektor
MG 6505 JKM
Jens Kristian K. Meyn
Viceinspektør 0.g
MG 9688 NFL
Nicholas Frost-Lindsteen
Inspektør 7.-9. klasse
MG 0757 SHA
Siff Hansen
Viceinspektør 4.-6. klasse
MG 4166 TK
Tanja Kjær
Viceinspektør 0.-3. klasse

Lærere

Allan Kristensen
Allan Kristensen
Historie, religion, samfundsfag, idræt
Anne Marie Bech
Anne Marie Bech
Tysk og engelsk
MG 0110 AV
Annelise Varming
Engelsk og fransk
Ann Sofie Bjerre
Ann-Sofie Bjerregård
Dansk, historie, religion og musik
Bettina Konge
Bettina Konge
Matematik og biologi
MG 0159 BKU
Birgitte Kuhlmann Hansen
Dansk og billedkunst
MG 9793 CF
Camilla Kaaber Frost
AKT-vejleder
Camilla Allerup
Camilla Nadja Allerup
Dansk, fransk og suppl. uv.
MG 0218 CE
Carsten Rømer Elin
Matematik, tysk, idræt og færdselslærer
Cathrine Lysdal
Cathrine Lysdal Andersen
Matematik, naturfag og madkundskab
Christian Skau
Christian Skau Hansen
Matematik, geografi, idræt og suppl. uv.
MG 0100 DB
David Kjellmark Besiakov
Billedkunst og musik
Didde Norlander
Didde Stinne Norlander
Håndarbejde, håndværk & design og støttelærer
Ditte Fehrmann
Ditte Marie Fehrmann
Håndarbejde, håndværk & design, billedkunst og suppl. uv.
Hanne Villumsen
Hanne Villumsen
Dansk og læsevejleder
MG 9768 HB
Heidi Overgaard Bang
Børnehaveklasseleder
Helene Skriver
Helene Skriver Loessl
Dansk, historie, religion, idræt og musik
MG 0231 HJ
Helle Hjort
Dansk, historie og idræt
Helle Skakon
Helle Skakon Hansen
Dansk og suppl. uv.
Henrik Thomassen
Henrik Juul Thomassen
Matematik, idræt og teknologiforståelse
Inken Christensen
Inken O. Christensen
Dansk og tysk
Jannie Buch
Jannie Buch Erbs
Matematik, fysik/kemi, naturfag, teknologiforståelse og naturfagsvejleder
MG 9601 JBL
Jesper Bauer Larsen
Engelsk, historie, religion og samfundsfag
Anonym Profil (1)
Karin Voetmann
Matematik, fysik/kemi og suppl. uv.
Katja Rosendal
Katja Rosendal
Matematik, billedkunst og suppl. uv.
Katja Jørgensen
Katja Sofie Jørgensen
Børnehaveklasseleder
Katrine Nilsson
Katrine Nilsson
Engelsk, musik, dansk, religion og lærer i læseklassen
Kenneth Bøje
Kenneth Bøje Hansen
Børnehaveklasseleder
Anonym Profil (1)
Kirsten Sørensen
Dansk og lærer i læseklassen
Kristian Hybel
Kristian Hybel
Musik
Kristine Brandt
Kristine Brandt Kofoed
Dansk og tysk
MG 6319 KN
Kristine Nørgaard
Dansk og fransk
Lars Svendsen
Lars Svendsen
Fysik/kemi og matematik
Lasse Steffensen
Lasse Schjerning Steffensen
Musik
Lisbeth Pultz
Lisbeth Pultz
Dansk, ordblindevejleder, koordinator for og lærer i læseklassen
Louise Zohnesen
Louise Zohnesen
Dansk, historie, religion og billedkunst
MG 9830 MDM
Majken Dupont-Mouritzen
Suppl. uv.
MG 5365 HAA
Marianne Haarsted
Dansk og biologi
Marie Schultz Møller
Marie Shultz-Møller
Idræt
Mette Grewal
Mette Grewal
Dansk og tysk
Mette Fisker
Mette Søndergaard Fisker
Historie, samfundsfag, religion og engelsk
MG 9622 MLD
Mia Lynge Dybdahl
Dansk, engelsk og idræt
Michelle Hansen
Michelle Ladager Hansen
Dansk, idræt og suppl. uv.
Morten Jørgensen
Morten Fisker Jørgensen
Dansk, engelsk og idræt
Morten Hoppe
Morten Hoppe
Matematik, fysik, geografi og suppl. uv.
MG 9702 NC
Nadia Christiansen
Dansk, engelsk og suppl. uv.
Nadia Viva Larsen
Nadia Viva Larsen
Historie, religion, billedkunst og samfundsfag
MG 0189 RS
Rikke Stobbe
Engelsk, samfundsfag og idræt
Ronnie Kofoed
Ronnie Kofoed
Matematik, idræt, naturfag, geografi og biologi
MG 0122 RH
Ryan Harken
Matematik, fysik, naturfag, historie og idræt
Signe Thilde
Signe Thilde Sachse
Dansk, engelsk, idræt, madkundskab, læsevejleder og lærer i læseklassen
Billede Steen Farver Removebg Preview
Steen Træholt Christensen
Fysik/kemi, biologi, geografi, naturfag og idræt
Stig Jonsson
Stig Jonsson
Matematik, geografi og idræt
Søren Larsen
Søren Larsen
Engelsk
Tanja Guldager
Tanja Guldager Christiansen
Dansk, idræt, madkundskab og praktikvejleder
MG 5568 TSK
Tasja Kjær
Engelsk, billedkunst og suppl. uv.
MG 9764 TP
Tina Holstener Precht
Dansk og suppl. uv.
Tina Risbjerg
Tina Risbjerg Ægidius
Børnehaveklasseleder
MG 9803 TEK
Tonny Eskjær-Køppen
Matematik, fysik, kemi, biologi og naturfag

Kometen - SFO

MG 1669 AGA
Albert Glahn-Abrahamsen
Pædagog i SFO
MG 0668 ARS
Alfred Riskær-Smidt
Pædagogmedhjælper
Astrid Hegner
Astrid Marie Schjebel Hegner
Pædagogmedhjælper
Anonym Profil (1)
Augusta Marie Low Hansen
Pædagogmedhjælper
MG 0689 FCA
Feristah Calik
Pædagog
Anonym Profil (1)
Freja Emilie Rask
Pædagogmedhjælper
Hanne Sørensen
Hanne Sørensen
Pædagog
MG 1657 IB
Isabella Baranska
Pædagog
MG 6882 KVT
Kasper Vincent Thomsen
Pædagog
MG 0608 MTO
Mads Toft-Olsen
Afdelingsleder
MG 0683 MG
Merete Gade
Souschef
Rasmus Gødtz
Rasmus Gødtz
Pædagog

Bibliotekar

Anne Kristiansen
Anne Kirstine Kristiansen
Bibliotekar

Administration

MG 9745 AMR
Anne Marie Rønberg
Lønbogholder
MG 0211 KEM Nyt
Karina Eis Møller
Grundskole- og ledelsessekretær
Lars Holm
Lars Holm Nielsen
Økonomi- og administrationschef
MG 9240 SOR
Sarah Ørndrup
Kommunikationskonsulent
MG 6600 TSG
Tine Secher Gibson
Sekretær

IT - og AV-medarbejdere

Daniel Søby
Daniel Søby
IT-supporter
Jane Madsen
Jane Madsen
AV-medarbejder
Micheal Toft Hauberg
Michael Hauberg
IT-administrator

Kantine

Bettina Lyneborg
Bettina Lyneborg
Kantinemedhjælper
MG 0002 HLH
Hans Lewerk-Huusen
Køkkenchef
Karina Børner
Karina Børner
Kantinemedhjælper
Anonym Profil (1)
Lajla Maj Larsen
Kantinemedhjælper
Louise Clausen
Louise Clausen
Kantineassistent
Mevlida Isanovic
Mevlida Isanovic
Kantinemedhjælper

Pedeller

MG 0071 KA
Kim Viking Andersen
Pedel
Per Leth Nissen
Per Pehetuel
Pedel
Hazim Isanovic
Hazim Isanovic
Pedelmedhjælper

Rengøring

Bekim Bakiji
Bekim Bakiji
Rengøringsleder
Anonym Profil (1)
Kumrije Adili
Rengøringsassistent
Rusadije Bakiji
Rusadije Bakiji
Rengøringsassistent
Zeljije Sulejmani
Zeljije Sulejmani
Rengøringsassistent

Vikarer

MG 9900 ANDA
Andrea Kristine Krognos Dalgaard
Lærervikar
Anna Tranevig
Anna Tranevig
Lærervikar
MG 9888 CARA
Carolina Sahl Rasmussen
Lærervikar
MG 9903 EMIL
Emil Mark Matthiasen
Lærervikar
MG 9942 JUMA
Julie Uhre Mandrup
Lærervikar
MG 9960 LALY
Lasse Lyby
Lærervikar
MG 9652 LUTS
Ludvig T. Søberg
Lærervikar
Anonym Profil (1)
Magnus V. Galby
Lærervikar
Malene Edstrand
Malene Edstrand
Lærervikar
MG 9929 MAYA
Maya Avlund
Lærervikar
MG 9918 ROBE
Robert Breinholt
Lærervikar
MG 9981 SEBA
Sebastian S. Nielsen
Lærervikar
MG 9866 SOHA
Sofia Babette Hamborg Jensen
Lærervikar