Medarbejdere

Her finder du en oversigt over alle skolens medarbejdere. I hverdagen møder børnene vores engagerede og kompetente lærere og pædagoger, som følger børnenes trivsel og faglige udvikling tæt. Udenom undervisningen er der en masse medarbejdere, som er med til at skabe de bedste rammer for børnene. Rengøringsteamet, kantineteamet, pedeller, IT-support, bibliotekar, administration og vikarer er alle en uundværlig del af Marie Kruses Skole.

Ledelse

Carsten Portræt
Carsten Gade
Rektor
MG 9688 NFL
Nicholas Frost-Lindsteen
Inspektør 7.-9. klasse
Anonym Profil (1)
Mette Breschel
Viceinspektør 0.g
MG 0757 SHA
Siff Hansen
Viceinspektør 4.-6. klasse
MG 4166 TK
Tanja Kjær
Viceinspektør 0.-3. klasse

Lærere

Allan Kristensen
Allan Kristensen
Historie, religion, samfundsfag, idræt
Anne Marie Bech
Anne Marie Bech
Tysk og engelsk
MG 0110 AV
Annelise Varming
Engelsk og fransk
Ann Sofie Bjerre
Ann-Sofie Bjerregård
Dansk, historie, religion og musik
Bettina Konge
Bettina Konge
Matematik og biologi
MG 1917 BKU
Birgitte Kuhlmann Hansen
Dansk og billedkunst
Camilla Allerup
Camilla Nadja Allerup
Fransk og suppl. uv.
MG 0218 CE
Carsten Rømer Elin
Matematik, tysk, idræt og færdselslærer
MG 9039 CLA
Cathrine Lysdal Andersen
Matematik, naturfag og madkundskab
MG 8320 CRA
Charlotte Røseler Andersen
cra@mks.dk
Christian Skau
Christian Skau Hansen
Matematik, geografi, idræt og suppl. uv.
MG 0100 DB
David Kjellmark Besiakov
Billedkunst og musik
Didde Norlander
Didde Stinne Norlander
Håndarbejde, håndværk & design og støttelærer
Ditte Fehrmann
Ditte Marie Fehrmann
Håndarbejde, håndværk & design, billedkunst og suppl. uv.
Hanne Villumsen
Hanne Villumsen
Dansk og læsevejleder
Helene Skriver
Helene Skriver Loessl
Dansk, historie, religion, idræt og musik
MG 0231 HJ
Helle Hjort
Dansk, historie og idræt
Helle Skakon
Helle Skakon Hansen
Dansk og suppl. uv.
MG 0116 HET
Henrik Juul Thomassen
Matematik, idræt og teknologiforståelse
Jannie Buch
Jannie Buch Erbs
Matematik, fysik/kemi, naturfag, teknologiforståelse og naturfagsvejleder
MG 9601 JBL
Jesper Bauer Larsen
Engelsk, historie, religion og samfundsfag
Anonym Profil (1)
Karin Voetmann
Matematik, fysik/kemi og suppl. uv.
MG 0284 KR
Katja Rosendal
Matematik, billedkunst og suppl. uv.
Katrine Nilsson
Katrine Nilsson
Engelsk, musik, dansk, religion og lærer i læseklassen
Anonym Profil (1)
Kirsten Sørensen
Dansk og lærer i læseklassen
Kristine Brandt
Kristine Brandt Kofoed
Dansk og tysk
MG 6319 KN
Kristine Nørgaard
Dansk og fransk
Lars Svendsen
Lars Svendsen
Fysik/kemi og matematik
Lisbeth Pultz
Lisbeth Pultz
Dansk, ordblindevejleder, koordinator for og lærer i læseklassen
Anonym Profil (1)
Lone Løfqvist
Børnehaveklasseleder
Louise Zohnesen
Louise Zohnesen
Dansk, historie, religion og billedkunst
MG 9830 MDM
Majken Dupont-Mouritzen
Suppl. uv.
MG 5365 HAA
Marianne Haarsted
Dansk og biologi
Marie Schultz Møller
Marie Shultz-Møller
Idræt
Mette Grewal
Mette Grewal
Dansk og tysk
MG 8616 ML
Mette Louise Jyngst Lorentzen
Dansk og Reading Recovery
Mette Fisker
Mette Søndergaard Fisker
Historie, samfundsfag, religion og engelsk
MG 0260 MLD
Mia Lynge Dybdahl
Dansk, engelsk og idræt
Michelle Hansen
Michelle Ladager Hansen
Dansk, idræt og suppl. uv.
Morten Jørgensen
Morten Fisker Jørgensen
Dansk, engelsk og idræt
Morten Hoppe
Morten Hoppe
Matematik, fysik, geografi og suppl. uv.
MG 0304 MO
Morten Olsen
Matematik og musik
MG 0223 NC
Nadia Christiansen
Dansk, engelsk og suppl. uv.
Nadia Viva Larsen
Nadia Viva Larsen
Historie, religion, billedkunst og samfundsfag
Anonym Profil (1)
Nicolai Bendix Mikkelsen
Dansk, historie, samfundsfag, biologi, geografi og idræt
Anonym Profil (1)
Noomi Wiesner
Tysk og engelsk
Anonym Profil (1)
Patric Thompson
Musik
Anonym Profil (1)
Pernille Hoffmeyer
Matematik, matematikvejleder og talentvejleder
MG 0189 RS
Rikke Stobbe
Engelsk, samfundsfag og idræt
Ronnie Kofoed
Ronnie Kofoed
Matematik, idræt, naturfag, geografi og biologi
MG 1547 RH
Ryan Harken
Matematik, fysik, naturfag, historie og idræt
MG 0144 SA
Signe Thilde Sachse
Dansk, engelsk, idræt, madkundskab, læsevejleder og lærer i læseklassen
MG 0127 SBH
Simone Bugge-Hansen
Børnehaveklasseleder
MG 0168 SC
Steen Træholt Christensen
Fysik/kemi, biologi, geografi, naturfag og idræt
Stig Jonsson
Stig Jonsson
Matematik, geografi og idræt
Søren Larsen
Søren Larsen
Engelsk
MG 1026 SPB
Søs Pauline Bott
Børnehaveklasseleder
Tanja Guldager
Tanja Guldager Christiansen
Dansk, idræt, madkundskab og praktikvejleder
MG 5568 TSK
Tasja Kjær
Engelsk, billedkunst og suppl. uv.
Tina Risbjerg
Tina Risbjerg Ægidius
Børnehaveklasseleder
MG 9803 TEK
Tonny Eskjær-Køppen
Matematik, fysik, kemi, biologi og naturfag

Kometen - SFO

MG 2658 AGA
Albert Glahn-Abrahamsen
Pædagog i SFO
Astrid Hegner
Astrid Marie Schjebel Hegner
Pædagogmedhjælper
MG 0689 FCA
Feristah Calik
Pædagog
Hanne Sørensen
Hanne Sørensen
Pædagog
MG 1657 IB
Isabella Baranska
Pædagog
MG 6882 KVT
Kasper Vincent Thomsen
Pædagog
MG 0608 MTO
Mads Toft-Olsen
Afdelingsleder
MG 9913 MG
Merete Gade
Souschef
Anonym Profil (1)
Nicoline Solberg-Johansen
Pædagogmedhjælper
Rasmus Gødtz
Rasmus Gødtz
Pædagog

Bibliotek

Anne Kristiansen
Anne Kirstine Kristiansen
Bibliotekar
Anonym Profil (1)
Jonas Pflug von der Osten
Biblioteksmedhjælper

Administration

MG 9745 AMR
Anne Marie Rønberg
Lønbogholder
MG 0211 KEM Nyt
Karina Eis Møller
Grundskole- og ledelsessekretær
Lars Holm
Lars Holm Nielsen
Økonomi- og administrationschef
MG 8093 SOR
Sarah Ørndrup
Kommunikationskonsulent
MG 6600 TSG
Tine Secher Gibson
Sekretær

IT - og AV-medarbejdere

Daniel Søby
Daniel Søby
IT-supporter
Micheal Toft Hauberg
Michael Hauberg
IT-administrator

Kantine

Bettina Lyneborg
Bettina Lyneborg
Kantinemedhjælper
MG 0002 HLH
Hans Lewerk-Huusen
Køkkenchef
Karina Børner
Karina Børner
Kantinemedhjælper
Anonym Profil (1)
Lajla Maj Larsen
Kantinemedhjælper
MG 0201 LCL
Louise Clausen
Kantineassistent
Mevlida Isanovic
Mevlida Isanovic
Kantinemedhjælper

Pedeller

MG 0071 KA
Kim Viking Andersen
Pedel
Per Leth Nissen
Per Pehetuel
Pedel
Hazim Isanovic
Hazim Isanovic
Pedelmedhjælper

Rengøring

Bekim Bakiji
Bekim Bakiji
Rengøringsleder
Anonym Profil (1)
Kumrije Adili
Rengøringsassistent
Rusadije Bakiji
Rusadije Bakiji
Rengøringsassistent
Zeljije Sulejmani
Zeljije Sulejmani
Rengøringsassistent

Vikarer

MG 0234 ELFA
Ellen Kristine Ørting Fahrenholtz
Lærervikar
MG 9903 EMIL
Emil Mark Matthiasen
Lærervikar
MG 0250 EMID
Emilie Winchell Draiby
Lærervikar
MG 0362 LARK
Lars Reber Knudsen
Lærervikar
MG 0346 LALY
Lasse Sejer Lyby
Lærervikar
MG 0193 MABA
Mads Fogh Barfod
Lærervikar
Anonym Profil (1)
Magnus V. Galby
Lærervikar
MG 6700 MED
Malene Edstrand
Lærervikar
MG 0180 OSBO
Oscar Borgen-Nielsen
Lærervikar
MG 0370 WILL
William Præst Varming
Lærervikar