Medarbejdere

Her finder du en oversigt over alle skolens medarbejdere. På STX såvel som HF møder du topkvalificerede lærere, som følger din trivsel og din faglige udvikling tæt. Udenom undervisningen er der en masse medarbejdere, som skaber de bedste rammer for os. Rengøringsteamet, kantineteamet, IT-support, pedeller, bibliotekar og administration er alle en uundværlig del af Kruses Gymnasium – STX & HF.

Ledelse

Carsten Portræt
Carsten Gade
Rektor
Kuilui
Anders Lytzen Lassen
Vicerektor, historie og samfundsfag
Uiioui
Esben Wendt Lorenzen
Uddannelseschef, matematik og filosofi

Lærere

Ghhty
Alma Charalabidis
Spansk og engelsk
Cscscs
Angela N. Carstensen
Matematik
Jyjyyj
Anine Frost
Studievejledning, samfundsfag og idræt
Bvbvbvv
Ann-Kristin Nielsen
Oldtidskundskab, latin og læsevejleder
Bjarke Lydholm
Bjarke Nicolaisen Lydholm
Matematik og fysik
Camilla Allerup
Camilla Nadja Allerup
Dansk, fransk, læsekrog
Cammilla Andersen
Cammilla Andersen
Biologi, biotek og studievejledning
Charlotte Haunsø
Charlotte Haunsø Hansen
Engelsk og fransk
Christina Riise
Christina Riise
Idræt og dansk
Esben Woge
Esben Woge Stenderup
Biologi og idræt
Hasse Bonde
Hasse Bonde Rasmussen
Kemi og bioteknologi
Jakob Mølgaard
Jakob Mølgaard
Studievejledning, engelsk og idræt
Jeanette Jacobsen
Jeanette H. Jakobsen
Historie, billedkunst og design & arkitektur
Jesper Olesen
Jesper Olesen
Engelsk, mediefag og tillidsrepræsentant
Karina Hoffmeyer
Karina Hoffmeyer
Fysik
Kasper Larsen
Kasper Larsen
Matematik, filosofi og psykologi
Kasper Ø. Jensen
Kasper Østerholdt Jensen
Mediefag og dansk
Kira Ekberg
Kira Ekberg
Biotek, kemi og biologi
Kristian Hybel
Kristian Hybel
Musik
Kristian Møller
Kristian Møller
Tysk og engelsk
Lina Haahr
Lina Haahr Petersen
Dansk og religion
Lone Holm
Lone Holm
Tysk, historie og samfundsfag
Louise Stetkær
Louise Stetkær
Historie, naturgeografi
Kumrije Adili
Mads Hoy Sørensen
Matematik og fysik
Mathilde Noren
Mathilde Norén
Samfundsfag og idræt
Mikkel Mørkegaard
Mikkel Mørkegaard
Historie og samfundsfag
Marian Due
Mirian Due Steffensen
Dansk
Kumrije Adili
Morten Pedersen
Astronomi
Peter Balmer Broholm
Peter Balmer Broholm
Idræt, dansk, filosofi og psykologi
Peter Frederiksen
Peter Frederiksen
Historie, erhvervsøkonomi
Pia Tommerup
Pia Tommerup
Engelsk og dansk
Philip Kofoed
Philip Kofoed
Fysik
René Fanø Pedersen
René Fanø
Dansk og billedkunst
Sarah Ørndrup
Sarah Ørndrup
Oldtidskundskab
Kumrije Adili
Sean Jonas Valdemar Marker
Matematik og fysik
Stine Riis
Stine Ulla Riis
Religion og engelsk
Troels Eriksen
Troels K. Eriksen
Matematik, kemi og matematikvejleder
Troels Keun (1)
Troels Keun Nielsen
Studievejledning, historie og fransk
Wiebke Petrowitz
Wiebke K. Petrowitz
Samfundsfag og tysk
Zen Thomsen
Zen Thomsen
Dansk og samfundsfag

Bibliotekar

Anne Kristiansen
Anne Kirstine Kristiansen
Bibliotekar

Administration

Anne Marie Rønberg
Anne Marie Rønberg
Lønbogholder
Henriette Hjorth
Henriette Hjorth
Skolesekretær
Karin Piccini
Karin Piccini
Gymnasie- og ledelsessekretær
Lars Holm
Lars Holm Nielsen
Økonomi- og administrationschef
Sarah Ørndrup
Sarah Ørndrup
Kommunikationskonsulent
Birgitte Kuhlmann
Tine Secher Gibson
Sekretær

IT- og AV -medarbejdere

Daniel Søby
Daniel Søby
IT-support
Jane Madsen
Jane Madsen
AV-medarbejder
Micheal Toft Hauberg
Michael Hauberg
IT-administrator

Kantine

Bettina Lyneborg
Bettina Lyneborg
Kantinemedhjælper
Karina Børner
Karina Børner
Kantinemedhjælper
Birgitte Kuhlmann
Lajla Maj Larsen
Kantinemedhjælper
Louise Clausen
Louise Clausen
Konstitueret køkkenleder
Mevlida Isanovic
Mevlida Isanovic
Kantinemedhjælper

Pedeller

Kim Viking
Kim Viking Andersen
Pedel
Per Leth Nissen
Per Pehetuel
Pedel
Hazim Isanovic
Hazim Isanovic
Pedelmedhjælper

Rengøring

Bekim Bakiji
Bekim Bakiji
Rengøringsleder
Kumrije Adili
Kumrije Adili
Rengøringsassistent
Rusadije Bakiji
Rusadije Bakiji
Rengøringsassistent
Zeljije Sulejmani
Zeljije Sulejmani
Rengøringsassistent